Zapraszamy na Festiwal im. Jadwigi Kaliszewskiej – inicjatorki i współzałożycielki, a obecnie patronki Poznańskiej Szkoły Talentów. Festiwal przypadający w piątą rocznicę śmierci jednej z najwybitniejszych postaci polskiej wiolinistyki jest wyrazem wdzięczności
i pamięci o niej. Festiwal tworzyć będą następujące wydarzenia:

- DRZWI OTWARTE
Zapraszamy do wzięcia udziału w Drzwiach Otwartych uczniów w specjalizacjach: skrzypce, altówka, wiolonczela, gitara, fortepian, akordeon, flet, trąbka, klarnet, saksofon i perkusja. Do naszej szkoły można kandydować na dowolnym etapie nauczania. Program drzwi otwartych oprócz spotkania z Dyrektorem Szkoły i jej uczniami przewiduje możliwość indywidualnych bezpłatnych konsultacji z pedagogami uczącymi w Poznańskiej Szkole Talentów.
formularz zgłoszenia

- MASTERCLASS
lekcje indywidualne - Masterclass - poprowadzi prof. zw. dr hab. Marcin Baranowski - uznany absolwent profesor Kaliszewskiej.
formularz zgłoszenia

- KONKURS

Ogólnopolski konkurs dla skrzypków i altowiolistów uczniów szkół muzycznych I i II stopnia wszystkich typów. Repertuar konkursu zakłada wykonanie dowolnej etiudy lub kaprysu oraz dowolnego utworu wirtuozowskiego. Organizatorzy zapewniają akompaniatorów konkursowych.
zapisy
regulamin

- IMPREZY TOWARZYSZĄCE

Zapraszamy nauczycieli klasy fortepianu i skrzypiec, ich uczniów oraz wszystkich zainteresowanych na Mistrzowski Kurs Pianistyczny prowadzony przez Dinę Yoffe - wybitną pianistkę, laureatkę II nagrody IX Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie
oraz Mistrzowski Kurs Skrzypcowy prowadzony przez wybitnego skrzypka Michaela Vaimana - absolwenta Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w klasie D. Ojstracha, laureata II nagrody VII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu.
Kursy odbędą się 24 i 25 marca br. w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu przy ul. Głogowskiej 90.

Istnieje możliwość czynnego lub biernego udziału w lekcjach.
Osoby zainteresowane czynnym uczestniczeniem proszone są o przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, oraz rekomendacji pedagoga prowadzącego na adres jakubdera@gmail.com z tytułem wiadomości : KURS MISTRZOWSKI do 13 marca 2017.
W przypadku dużej ilości zgłoszeń o przyjęciu kandydata decyduje kolejność zgłoszenia. Opłatę za kurs wnosi się po otrzymaniu wiadomości o zakwalifikowaniu.
Uczestnicy bierni proszeni są uregulowanie opłaty za kurs do 17 marca 2017 przelewem na konto Stowarzyszenia Muzycznego VIVIDUS 02 1020 4027 0000 1902 0380 6718 , tytuł przelewu : IMIĘ I NAZWISKO, uczestnik bierny, PROF. D. YOFFE, PROF. M. VAIMAN KURS MISTRZOWSKI oraz przesłanie kopii przelewu na adres jakubdera@gmail.com
z podaniem swojego imienia i nazwiska.

Koszt:
Uczestnik czynny – 100 zł (lekcja 60 minut)
Uczestnik bierny - 30 zł
KONTAKT:
Jakub Dera
jakubdera@gmail.com z tytułem wiadomości KURS MISTRZOWSKI

KARTA ZGŁOSZENIA_Dina Yoffe pobierz
KARTA ZGŁOSZENIA_Michael Vaiman pobierz

Zapraszamy nauczycieli nauczycieli i uczniów ZSM w Poznaniu na warsztaty klarnetowe prowadzone przez dr hab. Jana Jakuba Bokuna które odbędą się 8 marca br. oraz warsztaty gitarowe, które poprowadzi dr. Jakub Kościuszko w dniu 9 marca br w ZSM w Poznaniu.

Warsztaty są kierowane do uczniów ZSM w Poznaniu, ale są także otwarte dla publiczności.
Serdecznie zapraszamy do udziału biernego.

Udział uczniów - bezpłatny
Osoba odpowiedzialna - Tomasz Kandulski
Kontakt: tel: 608488154 kandulski.wicedyrektor@zsm.poznan.pl

W czwartek 16 marca o godz. 11:00 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej (ul. Głogowska 97 w Poznaniu) odprawiona zostanie MSZA ŚW. w intencji Prof. Jadwigi Kaliszewskiej w piątą rocznicę jej śmierci.

Zapraszamy na film dokumentalny o patronce, inicjatorce i współzałożycielce Poznańskiej Szkoły Talentów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. Film pt. "Prof. Jadwiga Kaliszewska Matka Mistrzów" zostanie zaprezentowany w piątek 17 marca o godz. 17:00 w Auli ZSM w Poznaniu.

obrazek