SUKCESY UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020


LUTY

DOMINIK JAN NOWICKI
III MIEJSCE
PSM II – klasa kontrabasu dr Donata Zamiary
IV Ogólnopolski Turniej Wiolonczeli i Kontrabasu
Warszawa, 3 – 5 lutego 2020 roku

STYCZEŃ

KAMIL KOCIOŁEK
OSM II st. – klasa altówki Jana Romanowskiego
II miejsce
III Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. M. Karłowicza
Poznań, 10-12 stycznia 2020

 
GRUDZIEŃ

JAKUB JEŻAK
OSM II st. – klasa perkusji Łukasza Berlina
II miejsce
Międzynarodowy Konkurs Talentów Muzycznych American Protégé
Nowy Jork (USA), 22 grudnia 2019

ŁUCJA PYCH II miejsce (kat. A)
LENA FRASKA III miejsce (kat. A)
PSM I st. – klasa skrzypiec Elizy Schubert
XIX Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. J. Zarębskiego
Warszawa, 4-9 grudnia 2019
 
ADRIAN SANIGÓRSKI
OSM II st. – klasa fortepianu Aliny Stawickiej i Maciej Pabicha
I miejsce (gr. III)
V Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny
Trzciana, 6-8 grudnia 2019
 
ROZALIA GALICA
OSM II st. – klasa fortepianu Alicji Kledzik
III miejsce
II Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Liszta Danubia Talents
Rzym (Włochy), grudzień 2019
 

LISTOPAD

JÓZEF WAJDZIK
OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
ZŁOTO w kategorii V
Międzynarodowe Dni Akordeonowe
Praga (Czechy), 1-2 listopada 2019
 
LENA FRASKA
PSM I st. – klasa skrzypiec Elizy Schubert
II miejsce (ex aequo)
V Międzynarodowy Konkurs Młodych Skrzypków Będę wirtuozem
Kraków, 6-9 listopada 2019
 
MARIKA KOSTECKA
OSM II st. – klasa fletu Krzysztofa Saturny
srebro
IV Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych FINALIS
Białystok, 12-16 listopada 2019
 
KRZYSZTOF RADOMSKI
PSM I st. – klasa fortepianu Aliny Stawickiej
I miejsce (grupa II) i nagroda specjalna
II Festiwal Pianistyczny Dźwięki Mazowsza
Sanniki, 14-15 listopada 2019
 


JÓZEF WAJDZIK
OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
II miejsce (kat. IV)
Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Scandalli
Bielsko-Biała, 21-22 listopada 2019
 
 
XX Międzypowiatowy Przegląd Talentów Muzycznych
im. D. Kraus-Burzyńskiej
Środa Wielkopolska, listopad 2019
ŁUCJA PYCH I miejsce
PSM I st. – klasa fortepianiu Bożeny Pawłowskiej
Duet: DOMINIKA KOWNACKA i MAJA WALCZAK III miejsce
PSM I st. – klasy fortepianu Anny Ubranowicz i Bożeny Pawłowskiej
Wyróżnienia za przygotowanie uczniów dla nauczycieli:
ELŻBIETA CZELUŚCIŃSKA, ANETTA MUSIAŁ,
BOŻENA PAWŁOWSKA, ANNA URBANOWICZ, KAROL OLEJNICZAK
 
 
MAŁGORZATA PRENTKA
PSM I st. – klasa trąbki Marka Galubińskiego
I miejsce
II Pałacowe Spotkania Młodych Dęciaków
Jankowice, 30 listopada 2019
 
 
XXV Słupeckie Spotkania Muzyczne
Słupca, 28-29 listopada 2019
Laureaci:
WERONIKA WAŁĘSA
PSM I st. – klasa gitary Tomasza Kandulskiego
BRUNO ADAMCZYK
PSM I st. – klasa akordeonu Teresy Adamowicz-Kaszuby
OLIWIA LIS
OSM II st. – klasa gitary Macieja Kończaka
JÓZEF WAJDZIK
OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
Wyróżnieni:
RUBEN ADAMCZYK
PSM I st. – klasa gitary Urszuli Szymkowiak
MIŁOSZ KOWALSKI
PSM I st. – klasa gitary Urszuli Szymkowiak
NATALIA PŁYŚ
PSM I st. – klasa gitary Urszuli Szymkowiak
EMILIA GADECKA
OSM II st. – klasa gitary Tomasza Kandulskiego
 
HELENA HAŁAS
PSM I st. – klasa fletu Marzeny Łopińskiej
III miejsce
II Pałacowe Spotkania Młodych Dęciaków
Jankowice, 30 listopada 2019
 
ŁUCJA PYCH
PSM I st. – klasa fortepianu Bożeny Pawłowskiej
dyplom dla najmłodszej uczestniczki
XI Konkurs Pianistyczny im. T. Szeligowskiego
Poznań, 29-30 listopada 2019
 
AMADEUSZ MAKSYMIUK
OSM II st. – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
laureat
Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny Mazowsze Chopina
Sochaczew, 26-30 listopada 2019

ANTONINA BUSSE
II NAGRODA
PSM II - klasa śpiewu dr hab. Barbary Mądrej - Bednarek
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Moniuszki
Akademia Muzyczna im. S. Moniuszki w Gdańsku, 21 - 24 listopada 2019



PAŹDZIERNIK

ERYK LEGOŃ
OSM II st. – klasa akordeonu Teresy Adamowicz-Kaszuby i Huberta Lutki
MICHAŁ SZYMAŃSKI
OSM II st. – klasa fletu Krzysztofa Saturny
JÓZEF WAJDZIK
OSM II st. – klasa akordeonu Cezarego Witlewskiego
KACPER DWORNICZAK
OSM II st. – klasa gitary Piotra Kosmowskiego
JAGODA ŚWIDZIŃSKA
OSM II st. – klasa gitary Macieja Kończaka
STYPENDYŚCI
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Warszawa, 16 października 2019

 
FILIP WEGNER
III MIEJSCE
PSM II – przygotowanie ucznia: KATARZYNA PLUST
Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Grażyny Bacewicz
Konin, 28 października 2019


WRZESIEŃ
RADOSŁAW PREISLER
PSM II – klasa gitary Karola Olejniczaka
 I MIEJSCE
V Warsaw Fingerstyle Festival
Warszawa, 21 września 2019

JAKUB JEŻAK
złota ocean specjalna
OSM II st. – klasa perkusji Łukasza Berlina
ANTONI WOŹNIAK złota ocean specjalna
OSM II st. – klasa saksofonu Pauliny Francuz/Rafała Rachwała
Paryż (Francja), 15 września 2019
  Paris Music Competition 2019
 
V Szkolny Konkurs Instrumentów Smyczkowych
GRAMY GAMY w PSM I st. w Poznaniu:
grupa młodsza
ŁUCJA PYCH klasa skrzypiec Elizy Schubert – I miejsce
TADEUSZ LAMCH klasa skrzypiec Ireny Litwińskiej – II miejsce
HELENA NOWIKOW klasa skrzypiec Elizy Schubert – III miejsce
LEONIA CARDET klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – III miejsce
WIKTORIA ANTOSZEK klasa skrzypiec Michała Pietrzaka – III miejsce
ŁUCJA KURZAWSKA klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – III miejsce
KINGA JAKUBOWSKA klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – wyróżnienie
WOJCIECH MACHOWSKI klasa skrzypiec Marii Murawy-Fraski – wyróżnienie
grupa starsza:
ZOFIA NOWIKOW klasa skrzypiec Elizy Schubert – I miejsce
EWA LEŚNIAK klasa skrzypiec Aleksandry Lesner – I miejsce
JADWIGA BÖHM klasa skrzypiec Marii Murawy-Fraski – II miejsce
VIOLETTA BORECKA klasa skrzypiec Aleksandry Lesner – II miejsce
ALEKSANDER KORCZAK klasa wiolonczeli Wojciecha Kaszuby – III miejsce
KYRYLO HASAN klasa wiolonczeli Aleksandry Awtuszewskiej – wyróżnienie
MAŁGORZATA WYPYCH klasa wiolonczeli Wojciecha Kaszuby – wyróżnienie
BOŻENA STANKIEWICZ klasa skrzypiec Marii Murawy-Fraski – wyróżnienie
AGATA BUI-ANH klasa skrzypiec Martyny Bartczak – wyróżnienie
HANNA SZYMAŃSKA klasa skrzypiec Ireny Litwińskiej – wyróżnienie
ANIELA KURZAWSKA klasa skrzypiec Anny Dąbrowskiej – wyróżnienie


I REGIONALNY KONKURS CZYTANIA A’VISTA NA FORTEPIANIE
ZSM w Poznaniu, 30 września 2019
grupa starsza:

ASHLEY TAN
PSM II – klasa fortepianu Jakuba Dery
I MIEJSCE
 
AMADEUSZ MAKSYMIUK
OSM II – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
III MIEJSCE
 
WYRÓŻNIENIA:
IWONA GRZYBOWSKA
PSM II – klasa fortepianu Zofii Mikołajczyk
 
JUSTYNA KRUEGER
OSM II – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
 
IGA WOJTASZEK
PSM II – klasa fortepianu Barbary Jarantowskiej
  grupa młodsza:
MICHALINA WATRAS
PSM II – klasa fortepianu Aleksandry Mazurek
III MIEJSCE
 
PIOTR CZAPLICKI
PSM II – klasa fortepianu Aleksandry Żółtowskiej
WYRÓŻNIENIE