< Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu
photo_one

Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Fryderyka Chopina


obrazek

Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina, założona w 1945 roku, rekrutuje młodzież w wieku od 13 do 21 roku życia, przygotowuje ją do studiów muzycznych i działalności artystycznej. Klientami tej szkoły jest około 230 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych Poznania i Wielkopolski oraz studentów wyższych uczelni. Naukę w tej szkole wieńczy dyplom zawodowy. Działają tu chóry, zespoły kameralne, orkiestra symfoniczna, big-band. Rokrocznie od 20 do 40% absolwentów kontynuuje edukację muzyczną w uczelniach muzycznych.Państwowa Szkoła Muzyczna II stopnia im. Fryderyka Chopina prowadzi edukację na wybranych specjalnościach:

1. Instrumentalistyka - sześcioletni cykl kształcenia.Przygotowuje muzyków w wymienionych niżej specjalnościach do studiów muzycznych i samodzielnej praktyki wykonawczej.
Specjalizacje: fortepian, skrzypce, wiolonczela, altówka, organy, gitara, flet, klarnet, saksofon, , perkusja, trąbka, fagot, kontrabas, obój, puzon, róg, tuba

2. Rytmika
- sześcioletni cykl kształcenia. Przygotowuje do studiów muzycznych na kierunku rytmika i do samodzielnej praktyki nauczycielskiej w domach kultury i innych ośrodkach organizujących zajęcia rytmiczne.

3.Instrumentalistyka jazzowa - czteroletni cykl kształcenia. Przygotowuje muzyków w wymienionych niżej specjalnościach do studiów muzycznych i samodzielnej praktyki wykonawczej.
Specjalizacje jazzowe: akordeon, gitara, gitara basowa, kontrabas, fortepian, perkusja, saksofon, skrzypce, trąbka.

4. Wokalistyka (śpiew solowy) - czteroletni cykl kształcenia. Przygotowuje muzyków wokalistów do studiów muzycznych i samodzielnej praktyki wykonawczej.

5. Wokalistyka jazzowa - czteroletni cykl kształcenia. Przygotowuje muzyków wokalistów do studiów muzycznych i samodzielnej praktyki wykonawczej.

ZASADY REKRUTACJI DO PSM II st. klik

aktualizacja: 16.02.2017

Copyright 2014