Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena


obrazek

Policealne Studium Piosenkarskie im. Czesława Niemena w ZSM w Poznaniu założone zostało w 1979 roku jako dwuletnia policealna szkoła arty¬styczna, przygotowująca piosenkarzy – muzyków estradowych. W 2005 roku otrzymało imię Czesława Niemena – wybitnego piosenkarza, multiinstrumentalisty i kompozytora muzyki rozrywkowej.

Egzamin wstępny do Studium polega na przedstawieniu kilku piosenek z akompaniamentem, sprawdzianie słuchu muzycznego i elementarnej wiedzy muzycznej. Obowiązuje podobnie jak dla innych kierunków wokalnych zaświadczenie specjalisty z zakresu audiologii i foniatrii. Słuchacze Studium są często studentami różnych wyższych uczelni. Większość z nich uzyskuje świetne wyniki w obu dziedzinach.

Obecnie Studium realizuje trzyletni cykl kształcenia. Plan nauczania przewiduje lekcje śpiewu (interpretacja piosenki i emisja głosu), taniec, grę aktorską, dykcję, zespół wokalny, realizację przedmiotu wiersz i proza, grę na fortepianie, zajęcia sceniczne oraz kilka przedmiotów ogólnomuzycznych.

Słuchacze i absolwenci sięgają po najwyższe laury konkursowe. Występy solistów i zespołu wokalnego są ozdobą wielu imprez organizo¬wanych przez różne instytucje kulturalne. Absolwenci, których w okresie istnienia Studium jest już ponad 350 realizują się jako soliści, członkowie zespołów wokal¬nych, a także jako menedżerowie instytucji artystycznych i firm obsługujących rynek muzyki rozrywkowej.

GALERIA ZDJĘĆ:

- Słuchacze PSP i wydziału WWJ w pokazie scenicznym "TRAMWAJ POLSKI"
- Opera za trzy grosze
- Noc w Palmiarni
- Z wysokiego nieba - koncert kolęd i pastorałek

Wybrane filmy: